FURBO degli Achei

../rep/photos/thumbs/c58ed9f01ee65d46573e3a7ffb5aa131.jpg
../rep/photos/thumbs/4a8328fed15fcf0a3d9954dcb9dbd20a.jpg
../rep/photos/thumbs/1e0ec9c5777675727c3dab147ef1823d.jpg
 

Wyhodowany we Włoszech, syn vice zwycięzcy świata z 2007 r. - Quenna Löher Weg i Fenii degli Achei – suki VA we Włoszech (córki Baru Haus Yü i matki – ze skojarzenia z Zampem Thermodos - wybitnej Chanel degli Achei – VA5 z BSZS 2008 r.).

Furbo pochodzi z dobrego jakościowo miotu. Jego brat FLORO degli Achei także cieszy się dużym zainteresowaniem hodowców. (rodzeństwo: http://www.pedigreedatabase.com/gsd/siblings/580306.html)

FURBO urodził się 11 kwietnia 2006 roku. Ma wynik prześwietlenia stawów biodrowych i łokciowych HD/ED-Normal. Jest wolny od bliskiego stopnia pokrewieństwa, zinbredowany jest bowiem na:
5-5 VA FANTO vom Hirschel
5-5 VA YAGO vom Wildsteiger Land
P
rowadzi linię: QUENN Löcher Weg – URAN Moorbeck – URSUS Batu – HOBBY Gletchertopf – JECK Noricum – ODIN Tannenmeise – QUANDO.

Posiada wyszkolenie SchH3 i Kkl1. Swój temperament i zacięty charakter zaprezentował podczas testów na wystawie światowej w 2008 r. kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy go w klasie użytkowej. Zaprezentowana przez niego obrona zyskała uznanie sędziów, a FURBO znalazł się w gronie najlepiej „gryzących” psów. (Obrona FURBO: http://www.youtube.com/watch?v=Px2vks6nLJU, http://www.youtube.com/watch?v=lS_UKQ99ygc&NR=1).

Jego kariera wystawowa była pasmem sukcesów. Występ na wystawie światowej w roku 2007 w klasie młodzieży zakończył się tytułem Vice Zwycięzcy Świata. Już wtedy Furbo zyskał popularność i wielu fanów. Kolejny rok to skok do grona VA – i zawdzięcza to jedynie swoim nieprzeciętnym cechom i walorom eksterieru - wspaniałej anatomii i witalności, ponieważ w roku 2008 za młody był by pokazać grupę potomków (pierwszych dzieci na wystawie światowe możemy spodziewać się w roku 2009, natomiast przedstawicieli w klasie użytkowej w 2010 roku). Mimo to przy owacjach publiczności zakończył udział w wystawie w Aachen na pozycji VA9, skupiając właściwie uwagę wszystkich na sobie.

Furbo jest psem dużym, więcej niż średnio silnym, w doskonałym męskim typie. Pies o bardzo dobrej samczej głowie, z dobrym przełomem czołowym, bardzo dobrą ciemną maską. Pełen typu, o bardzo dobrej pigmentacji, z godnym podkreślenia udziałem czerni.  Posiada bardzo dobre proporcje budowy, wysoki kłąb, bardzo ładną i mocna linię grzbietu zakończoną długim i dobrze ułożonym zadem. Ma bardzo dobre kątowanie kończyn przednich i tylnych, prosty front, bardzo dobrze rozwiniętą, proporcjonalną klatkę piersiową, bardzo dobrą dolną linię. Kończyny stawia prawidłowo, w ruchu wykazuje silne chody z bardzo dobrym wykrokiem i posuwem, bardzo dobre przenoszenie ruchu poprzez grzbiet, bardzo duża witalność, temperament i chęć do pracy.

Furbo wyróżnia się spośród innych wybitnych psów, także z grona synów Quenna (Paer, Tino, Tyson, Markus). Mam nadzieję, że jakość potomstwa jaką zaprezentuje w kolejnych latach ugruntuje i przypieczętuje jego wysoką pozycję na wystawie światowej. Życzę mu i jego właścicielowi najwyższego trofeum, bo zasługuje na taki sukces.

 
 


RODOWÓD FURBO:

QUENN Locher Weg
VA2, SchH3, FH1, IPO3, Kkl1
 

URAN Moorbeck

URSUS Batu

VINA Moorbeck

ELSA Kuckuckland

EMO Wienerau

KERRIE Feuermelder

FENIA degli Achei
VA(I), SchH2, Kkl1

BARU Haus Yu

NATZ Steigerhof

NINA Tronje

ARLETT  degli Achei

QUEEN della Valcuvia

PATTY Isola Baroni

« wróć