ZAMP vom Thermodos

../rep/photos/thumbs/ef9cd59ebe25bddfbbc7656a75798f84.jpg
 

 

ZAMP vom Thermodos

Pies, który już za życia przeszedł do historii. Urodzony 27.01.2002 roku kontynuator doskonałej linii ojca – QUANTUMA von Arminius - DUX della Valcuvia -  ODIN Tannenmeisse - MAX della Loggia dei Mercanti - VISUM Arminius - JECK von Noricum. Matka UTA Thermodos córka ESKO Danischen Hof i Joli Thermodos (po Yasko Roten Matter)

Pies wspaniały, piękny, dostojny, robiący piorunujące wrażenie. Zwyciężając wystawę światową w klasie juniorów w 2003 r. w Ulm znokautował swych konkurentów. Prezentując się w ringu był ON i długo, długo nic...
Niestety tak jak wszystko co budzi zachwyt, budzi też zazdrość i zawiść... Od początku miał więc Zamp swych zwolenników i przeciwników, którzy doszukiwali się wad, piętnowal charakter psa. Na jego nieszczęście występ w roku 2004 w Karlsruhe zakończył się wynikiem T2 na testach. Ugryzł, puścił i odszedł od pozoranta do właściciela w trakcie jego dość „niefrasobliwego”” powrotu do psa. To było ogromne rozczarowanie, które dało przeciwnikom Zampa pole do popisu... Było wiele psów otrzymujących taki wynik, których właściciele zasłaniali się gorszym dniem, chwilową niedyspozycją, bądź złą interpretacją wyniku, ale Zamp... oj, to dla jego przeciwników posiadających psy czy suki z linii bezpośrednich konkurentów świadczyło o jego złej psychice... Jednakże Zamp obronił się sam. Podszedł do testów na wystawie światowej w Ulm w 2005 roku. Zaliczył i wszedł do grona VA. Jako młody pies w tym gronie, swymi osiągnięciami i liczbą potomków nie zasługiwał jeszcze na lepszą pozycję, jednakże prezentował się wybitnie. Czołówka świata  psów najważniejszej klasy  użytkowej w 2005 roku zakończyła prezentację następująco:

VA1 Larus von Batu VA1

 VA2 Quantum von Arminius VA2

VA3 Erasmus van Noort  VA3

 VA1 Pakros d' Ulmental VA4

 VA1 Zamp vom Thermodos  VA5

 VA1 (I) Dux de Cuatro Flores  VA6

 VA7-SIEGER-VA1(MEX) Marko della Valcuvia  VA7

 VA2 Quenn vom Löher Weg VA8

 VA6 (BSZS) - VA1 (B) Nando vom Gollerweiher  VA9

 

Kolejny rok był dla Zampa i jego właściciela Reinharda Dietericha ukoronowaniem kariery. Wystawa Światowa ON w roku 2006 odbywała się w Oberhausen. Choć jak zawsze budziła wiele emocji faworyt był jeden. Zamp pewnie zaliczył poprzedzające rywalizację w ringu testy psychiczne, zaprezentował liczą i piękną grupę potomków i przystąpił do konkurencji głównej. Ku zaskoczeniu wielu do oceny w ringu wyszedł siedmioletni ojciec Zampa – Vice zwycięzca świata w roku ubiegłym – Quantum von Arminius. Decyzja jego właściciela Petera Senda bardzo podgrzała atmosferę. Wszyscy obstawiali wynik i zadawali głośno pytanie czy syn pokona ojca. Po opisie na stój sędzia wywołał pięknie wyglądającego Quantuma na pierwszym miejscu, jego syna tuż za nim. Był to wymowny ukłon należący się staremu mistrzowi. Jednakże po paru okrążeniach w ferworze braw i owacji Zamp awansował na pierwszą pozycję. Jego niezachwiana przewaga utrzymała się do końca, a wystawa zakończyła się następującą kolejnością psów VA:

VA1 Zamp vom Thermodos Oberhausen VA1

VA2 Quantum von Arminius Oberhausen VA 2

VA3 BSZS VA1 SP 2008 Orbit vom Hühnegrab Oberhausen VA3

VA1 Pakros d' Ulmental Oberhausen VA4

VA1 (I) Dux de Cuatro Flores Oberhausen VA 5

VA2 Quenn vom Löher Weg Oberhausen VA6

VA1 (NL), VA2 (D) Odin vom Holtkämper Hof Oberhausen VA7

SIEGER VA1 BSZS 2008 Vegas du Haut Mansard Oberhausen VA8

 
Poza występami na wystawach tej rangi Zamp królował na mniejszych wystawach. Prezentowany był zawsze w doskonałej formie, piękny, majestatyczny, opanowany. Wypromował się i swych właścicieli oraz prezenterów (prowadzony zawszę przez córkę właściciela Lisę).


W 2008 roku, triumfator największego owczarkarskiego święta – Sieger Show - wygrał  największą światową wystawę psów rasowych "Cruft"  organizowaną w Birmingham w Anglii. Dał kolejny powód do dumy swym właścicielom i wielbicielom.

Na wystawach synowie i córki Zampa Thermodos odnoszą liczne sukcesy. My sami doświadczyliśmy wielu miłych chwil z naszą Yade vom Finkenschlag – córką Zampa, która wielokrotnie wygrywała wystawy,  plasowała się w czołówce za granicą, z powodzeniem zaliczała wszystkie testy psychiczne na wielu wystawach (Klubowa na Słowacji, w Belgii, w Niemczech, trzykrotnie w Polsce), miała wspaniały charakter, była nam niezwykle oddana i odwzajemniała naszą bezgraniczną miłość... Niestety za wcześnie odeszła...
Mam nadzieję, że wspaniałe cechy jej ojca będą nadal dziedziczone przez potomstwo. Choć Zamp i tak jest już psem na miarę największych sław świata.

 

ZAMP Thermodos

SZ-Nr.: 2101021
WT: 27.01.2002
Tät.-Nr.: P-C 6959
SchH 3 - Kkl 1
HD: normal
ZW 88

 

Strona hodowli gdzie przebywa Zamp:

http://www.grabfeldgau.com

 

 

« wróć