FANCY - NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE - Głogów 2011

../rep/photos/thumbs/36a003f4ac95b3836b22bc415f14fe54.jpg
 

28.01.2011 roku uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Wystawie Pów w Głogowie. Do sędziowania organizatorzy wystawy zaprosili doskonałego fachowca rasy ON sędziego SV Franka Goldlusta. Na wystawę zgłosiliśmy  w klasie użytkowej psów naszego Zello Neudenauer Holzsteige i w klasie młodzieży suczkę Fancy Forever Hexenland.
Niestety zmienna pogoda w początkach stycznia spowodowała, że Zello zaczął zmianiać włos, lniejąc stracił całą okrywę włosową. Pies w fazie lnienia nigdy nie prezentuje się okazale, dlatego już przed wystawą postanowiliśmy pokazać go poza konkurencja, dla uzupełnienia oceny wystawowej, a nie w rywalizacji w ringu. Tam psy według nas powinny być pezentowane w pełnej krasie. W końcu to wybór najpiekniejszego reprezentanta rasy...

Pierwsze miejsce w klasie młodzieży suk zajęła córka Furbo i Nachtigall - nasza Fancy Forever Hexenland!  Pięknie się prezentowała i otrzymała doskonały opis sędziego, który zachwalał jej typ i wyraz. W porównaniu z psem także wygrała zdobywając tytuł Najlepszego Juniora w rasie. W finałowej konkurencji dnia na Best in Show Fancy weszła do ścisłego Finału I-wszej grupy.

Na wystawie Bożenka Reisch robiła śliczne zdjęcia. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli je zamieścić na stronie.

Jednocześnie dziękujemy Bożence i Januszowi Reisch za przygotowanie naszej małej westiczki i zaprezentowanie w ringu. Gratulujemy im także sukcesu z pięknym młodym West Highland White Terierem, który wygrał w Westach Tytuł Najlepszego Juniora Rasy WHWT!!!

« wróć