Wystawa Klubowa Sulejów - 2010 r - PODSUMOWANIE

../rep/photos/thumbs/6e6ee1c57b3b28a3057018c920603824.jpg
../rep/photos/thumbs/23985ab9743f18c544b797d931956ef8.jpg
 

WYSTAWA KLUBOWA SULEJÓW i osiągnięcia w Hodowli HEXENLAND

Zakończyła się Wystawa Klubowa podsumowująca kolejny rok pracy hodowlanej i wystawowej.

Na stadionie w Sulejowie obserwowaliśmy i czynnie uczestniczyliśmy we wzmaganiach w ringach o najlepsze tytuły. Ponieważ większośc naszej utytułowanej już młodzieży przebywa obecnie na szkoleniach (ZELLO< ALES<WITCH<NEGRA) mogliśmy zaprezentowac tylko część naszego dorobku hodowlanego. Tym bardziej nas cieszą osiągnięte wyniki, gdyż wszystkie nasze psy znalazły się w ścisłej czołówce i osiągnęły doskonałe rezultaty. Mimo, że w naszej hodowli nie stawiamy na ilość (mamy niewiele miotów), mogliśmy zaprezentować zwierzęta z naszym przydomkiem i pokazać także po raz pierwszy grupę hodowlaną.
Nasze psy zajęły kolejno nastepujące miejca:
Klasa Użytkowa Suk/GHKL-H w stawce: 20 suk
 HINA HEXENLAND – VA2tytuł najlepszej suki na testach psychicznych


Klasa Juniorów/JHKL-H w stawce: 30 suk
NEBRASCA HEXENLAND – SG5


Klasa Młodzieży/JKL-H w stawce: 31 suk
FURBA HEXENLAND – SG4


Klasa Młodzieży Psy/JKL-R w stawce:  13 psów
THISSAN HEXENLAND – SG5

Klasa Szczeniąt Suki/ w stawce: 30 suk
PHAGE Hexenlnand – VV8 wo


Poza młodzieżowymi psami na wystawę przybyły także maluszki z miotu po Nachtigall i Yumo – YCONE i YADE oraz PHAGE (córka HINY i OBERA della Valcuvia). Dzieciaki bezstersowo oddawały się uciechom, dzielnie uczestnicząc w wystawie, nabierając ogłady i doświadczeń. Bardzo jesteśmy wdzięczni właścicielom szczeniąt, że chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach i serdecznie im dziękujemy za wkładany wysiłek i pracę w rozwój maluszków. Z pewnością zaprocentuje ona w przyszlości.  I proszę zastosować się do zaleceń sędziego :). Klasa Baby czy Szczeniąt to zabawa, ale także doświadczenie!  Dla Właścicieli Ycone wielkie serducho i pozdrowienia!!!!
PODSUMOWANIE

Wraz z analizą wyników naszych psów osiągniętych na tejże wystawie, czas na podsumowanie osiagnięć w naszej hodowli.
Jest to kolejny etap, który uważam za bardzo udany.
W roku 2010 na świat przyszły dwa mioty z przydomkiem Hexenland – po Hinie Hexenland i Oberze della Valcuvia oraz po Nachigall zur Worringer Rheinaue i Yumo Finkenschlag. Na wystawach prezentowaliśmy suczki z naszym przydomkiem z nielicznych ubiegłorocznych miotów (Nachtigall/Vanos, Nachtigall/Furbo, Hina/Furbo). Tym bardziej cieszy, że spośród tak niewielu miotów jakie przychodzą na świat w naszym domu, tak wiele psów osiąga doskonałe wyniki.
Z dużymi sukcesami prezentowaliśmy dziewczynki z miotów po naszej wspaniałej suce hodowlanej NACHTIGALL zur Worringer Rheinaue (córka Flippa von Arlett). 
I tak kolejno:
NEBRASCA Hexenland – córka naszej Nachtigall i Vanosa van Noort oraz jej miotowa siostra NEGRA , jak również będąca w posiadaniu kolegi Sławka Potasia kolejna siostra - NAOMI – zdobywały w roku 2010 bardzo wysokie lokaty na wystawach, niejednokrotnie zwyciężając swoje klasy. Okazały się zarówno pięknymi jak i wartościowymi sukami dla przyszłości hodowli. Wszystke otrzymały najlepsze wyniki prześwietleń HD A, ED 0/0 w Polsce i HD/ED NORMAL w Niemczech. Wykazują ogromną pasję do pracy i szkolenia, są pełne temperamentu i żywiołowości. 
18-miesięczna NEBRASCA Hexenland na wystawie Klubowej w Sulejowie przezentowana była już w klasie juniorów i w stawce 36 suk zajęła wysoką piątą pozycję – SG5 - ugruntowując swe miejsce wśród czołowych suk w Polsce.
Na tejże wystawie swój debiut miała córka Nachtigall i Furbo degli Achei – FURBA Hexenland. Na 36 suk w klasie młodzieży wywołana na drugiej lokacie ostatecznie zajęła 4 miejsce. Ogromny temperament i żywiołowość oraz fakt, że Furba to zaledwie 13-miesięczna panienka daje ogromne nadzieje na jej wielką przyszłość. Ma już na swym koncie złoty medal z egzaminu PT . Jej siostra FANCY FOREVER Hexenland,  takżedebiutowała wcześniej na wystawie i rokuje ogromne nadzieje na przyszłość. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia wystawo-hodowlane.

Na wystawach w ostatnim sezonie  wspaniałe rezultaty zdobywały także będące naszą własnością suczki z Niemiec: WITCH zur Worringer Rheinaue, ALES Finkenschlag, HANKA Neudenauer Holstiege. Po wyszkoleniach stanowić one będą doskonały materiał hodowlany.  Z niecierpliwością oczekujemy pierwszych szczeniąt ALES Finkenschlag, która jest naszym „języczkiem uwagi”. Suczka o pięknej budowie, wspaniałej psychice, z doskonałym zapleczem genetycznym, ma wielki potencjał dać doskonałe potomstwo. Jej miotowy brat ADDY Finkenschlag - zaprezentowany na wystawie światowej w Norymberdze w klasie użytkowej przykuł moją uwagę doskonałą anatomią, samczością i elegancją.  Półbrat Ales - Conbhairean UNO (Carlos Sudheimer Linde - Conbhairean Linzi) zajął piąte miejsce – SG5 w klasie juniorów na Wystawie Światowej.
W lini tej rodzą się piękne zwierzęta, zarówno w hodowli Conbhairean jak i w hodowli Finkenschlag. Jest też nasz polski akcent... Młodsza półsiostra ALES – DIANA Finkenschlag – przebywająca w Polsce, idzie w jej ślady i na ostatniej wystawie Klubowej w Sulejowie została Zwyciężczynią Klubu Klasy Młodzieży. Gratulacje dla właścicieli Państwa Swietłany i Wiktora Kowalskich!


I najbardziej prestiżowy sukces!!!
Swoją pozycję ugruntowała pochodząca z naszej hodowli córka Vaxa Kupferhelde i Heksy Geslander trzy i pół letnia – HINA Hexenland. Suka posiadająca wyszkolenie IPO2 i Kkl1, wynik prześwietlenia HD/ED NORMAL już w latach ubiegłych była Zwyciężczynią Klubu Klasy Młodzieży w Ciechanowie (sędzia SV Knaull) i Juniorów w Krzeszowicach (sędzia Meloun). Na najważniejszej wystawie Klubowej w Sulejowie otrzymała tytuł Vice Zwyciężczyni Klubu – VA2 - Czołówka Polski oraz zdobyła tytuł najlepszej suki na testach psychicznych.
Na wystawach w sezonie prezentowane było też młode potomstwo HINY (z miotów po Furbo degli Achei i Oberze della Valcuvia). Wyróżniało się ciemnym kolorem umaszenia (PHAITER, PHEGE). Cieszy fakt, że dzieci Hiny mają doskonałe wyniki prześwietleń (THISSAN< TARISSA<TORNADO<THEA HD A/ ED 0/0) i wstępne prześwietlenia PHAGE i PHAITERA również rokują bardzo dobrze. Prezentowany w Sulejowie syn Hiny i Furbo – THISSAN zajął podczas swego debiutu wystawowego miejsce piąte – SG5 w klasie młodzieży. Gratuluję Monice Szczepaniak, Piotrowi Zakrzewskiemu oraz całej młodej Kadrze „K” i dziękuję za zaangażowanie w pracę z psami! Jesteście SUPER!!!
Podziękowania dla wszystkich którzy pomogli w prezentowaniu i przygotowaniu naszych psów!
Remek dzielnie wzmaga się z psami, a one bardzo go za to kochają, i oddają mu całe serce na jedno małe „kww...” (rodzaj sygnalizacji słownej, której nie da się opisać literowo :) ). .. i chyba same lepiej dziękują niż ja :)... Julia i Sandra – wspaniałe dziewczyny, na które zawsze można liczyć!!!! Dzięki jesteście super!
Jestem ogromnie wdzięczna Markowi Dmochowskiemu za zaangażowanie, wielką pasję i pomoc. Grażynce Ciesielskiej za to samo :)!
No i BARTKOWI I MAGDZIE PRZYKUTOM, którzy pracując z naszymi psami niesamowicie potrafią wykrzesać to co najlepsze i najważniejsze.  Ich praca szkoleniowa jest na najwyższym poziomie!!!! TO PROFESJONALIŚCI!!!
BARDZO WAM DZIEKUJĘ!!! JESTEŚCIE WIELCY!!!
 
 

« wróć