Nasza hodowla

Zgodnie z definicją hodowla polega na planowym i świadomym działaniu człowieka mającym na celu poprawę populacji genetycznej zwierząt, na doskonaleniu cech dziedziczonych, tak by potomstwo było lepsze od pokolenia rodzicielskiego. Cel ten jest wbrew pozorom bardzo trudny do osiągnięcia. Zabawa w genetykę jest jak stąpanie po cienkim lodzie. Towarzyszy jej zawsze dreszczyk emocji i długie oczekiwanie na rezultaty... Ale właśnie dlatego, że hodowla jest sztuką tak trudną, tak pasjonuje i wciąga...


Prowadzona przez nas hodowla Hexenland powstała z wielkiej pasji i miłości do Owczarków Niemieckich. Ponieważ hodowli nie traktujemy zarobkowo, w naszej hodowli bardzo dbamy o jakość. Hodujemy owczarki niemieckie nie tylko w oparciu o regulaminy ZKwP, ale także spełniając wymogi hodowlane obowiązujące wfake watches Niemczech, ustanowione przez SV (Verein für Deutsche Schäferhunde).


Robimy wszystko, by nasze psy posiadały wyszkolenie, zaliczone testy psychiczne, niemiecki KKl, miały prześwietlone stawy łokciowe i biodrowe, sprawdzone DNA i oceny doskonałe z wystaw kynologicznych. Dzięki współpracy z niemieckimi hodowcami u podstaw naszej hodowli są piękne suki z pełnym niemieckim pochodzeniem z najlepszych linii hodowlanych. Posiadają wyszkolenie, są wolne od dysplazji, mają spełnione międzynarodowe wymogi dotyczące doprowadzania do hodowli.


Ponieważ jesteśmy hodowlą domową, wszystkie nasze psy mają wspaniałe warunki dla prawidłowego rozwoju. Malce zawsze przychodzą na świat w domu. Dbamy by miały jak najwspanialsze „dzieciństwo”, by od wczesnego wieku szczenięcego były socjalizowane, dorastały w stałym kontakcie zarówno z dorosłymi jak i dziećmi, aby już od małego były odważne i pełne życia. Nasze owczarki traktujemy jak członków rodziny. Są one naszymi towarzyszami w życiu codziennym.

Spędzają z nami wakacje, towarzyszą w wyjazdach, mobilizują do aktywności fizycznej, spacerów i treningów, dają nam ogromną radość i satysfakcję zdobywając sukcesy wystawowe, czy szkoleniowe i w sposób niezastąpiony odwzajemniają dane im uczucia.

 
Moja przygoda z psami trwa właściwie od dzieciństwa. Psy towarzyszyły mi od początku życia. Nie zawsze były to owczarki, bo nie zawsze warunki mieszkaniowe pozwalały na spełnienie potrzeb wynikających z posiadania tak wymagającej rasy. Ale bez względu na rasę, obecność psa w domu była oczywista, a we mnie już jako dziecku wykształciła opiekuńczość, wrażliwość, obowiązkowość i bezgraniczną miłość do zwierząt. Dziś wdzięczna jestem Rodzicom, że nie odmówili nigdy opieki nad malutkimi „kulkami”, które przygarniałam i znosiłam do domu, że ponosili koszty żywienia i pielęgnacji, że stworzyli mi warunki dla zakrzewienia się mojej pasji.


Po usamodzielnieniu się hodowanie psów stało się częścią mojego życia, moim hobby, które, choć jest bardzo kosztowne, daje niezapomniane chwile i przeżycia. Poświęcamy naszym psom cały nasz wolny czas. Wystawy, szkolenia, narodziny szczeniąt, wspaniałe wyjazdy, spotkania z ciekawymi ludźmi wpisały się w pejzaż naszego życia i stały się wspaniałą alternatywą i odskocznią od pracy i trosk dnia codziennego.

 

Wszystkim właścicielom psów z naszej hodowli życzymy satysfakcji z posiadanych psów, a tym którzy decydują się na rywalizację w ringach, bądź udział zawodach i szkoleniach życzymy samych sukcesów!

 

Zapraszamy do
odwiedzin naszej strony, współpracy hodowlanej, wymiany doświadczeń i wspólnej pracy z owczarkami.


Katarzyna Leszczyńska